Alise

Nenoliedzami, pirmā Alise, kas ienāk prātā- Alise Brīnumzemē. Un kāpēc gan mēs katrs nevarētu tā pa reizei justies te pat, uz Zemes? Mazliet jukušam nekad nav bijis slikti, lai arī ko citi teiktu. Tā pat arī mazliet bērnišķīgam. Atcerēties tās naivās, nevainības pilnās dienas, kad Tevi nerūpēja nekas vairāk, kā spēlēties ar savu plīša rotaļlietu.  Jo neliegsimies teikt, ka mazie bērni spēj priecāties par visu, plati smaidīt līdz ausīm par ko jaunu un neredzētu, un par ko jau ierastu. Tie vienkārši ir laimīgi. Kāpēc lai nebūtu mēs?

Ļaut fantāzijai darboties ne tikai pirms miega, rakstot un šķiežoties krāsām. Ļaut tai būt blakus allaž, vienmēr. Redzēt košu varavīksni vēlos rudens vakaros, redzēt mākoņus krāsainus, ne ierasti pelēkus. Ļaut rokām brīvi kustēties, plivināties pa gaisu, lai tās dara, ko vēlās, izjūt apkārtni. Neturēt mēli aiz zobiem, kad vēlies ko bilst, pārkāp pāri kautrībai savai. Jo Tu nekad nezināsi, kā varētu būt, ja Tu nerunāsi. Doma, teikums, kas mani vada runāt/darīt. Tamdēļ arī savas domas izsaku, savas mazās aizdomas izpaužu, varbūt klusi, jo kautrējos, bet es to tomēr izdaru, nolieku kautrību, kā nevajadzīgu priekšmetu, pie malas un dodos tālāk, smaidīdama.

Un smaids. Nevajag to viltot. Īsts, patiess smaids, sasodīts, kas var būt labāks par to? There is a reason, why I am happy, there is a reason, why I smile, viss tik viegli, tik viegli un dabiski kā elpot. Un, ja Tevi šis jautājums krata, ko padomās citi? Ak jel, ko gan viņi varētu padomāt- ka esi priecīgs cilvēks, un vai tas ir slikti, ko? Nē, nemaz ar nav.

Jūties vientuļš? Atrod draugus! (Labi, tagad jau man sāk iet ciet, atvainojos) Draugus nevar gluži atrast, tos var satikt, jā, tas gan. Bet, doma- pavadi laiku ar cilvēkiem, ar kuriem jūties laimīgs, vai vismaz- labi. Jo, kas gan var būt skaistāks par patiesu draudzību? Manuprāt, nekas… mjau.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s