Atprātotāji. Pop-mū…dzīve

image

Tie pārdomu pilnie vakari, kad domāju, par ko gan ir kļuvusi 21. gadsimta pirmā desmitgade. Vēl trakāk- otrās desmitgades sākums. Piemēram, mūzikas jomā. IT ĪPAŠI mūzikas jomā. Palasiet Led Zeppelin jebkuras dziesma liriku. Bez maz vai dzeja, vai ne? Nē, patiešām dzeja. Paklausieties jebkuru The Doors dziesmu. Melodisks baudījums, reāla instrumentu izjūta.
Un tagad Nicki Minaj vai Bīberu, vai jebkuru šodienas zvaigzni. Palasiet. ‘Baby, baby, baby, oooh.’
‘I don’t care about yur money money money.’
Mūzika. Bum bum bum bum wuuuub. Dators. Dators. Elektronika. Es nesaku, ka man ir jelkāds naids pret elektronisku mūziku. Nē, tai ir neskaitāmi žanri un daži no tiem man tiešām patīk. Bet POPmūzika un laikabiedru izpratne par īstu mūziku? Nē, lūdzu.
Popmūzika, kas ir populāra mūzika, un jaunās MTV zvaigznes, kas dzied par naudu, seksu, pretējo dzimumu un greizu izpratni par mīlestību tagad ir viens un tas pats. Murgs. Nu. Aaaaaa. Muļķi. Autotjūna mūzika nav tā pati popmūzika. Tāpat kā poproks nav roks. Tas pop ir tāds baigais, ziniet. Bet tāpat arī mūzika, runājot par ‘popmūziku’ ir āķīgs jautājums. Nu, labi.

Tagad vienkārši ir vakars, tas laiks, kad nāk visādas gudrās domas, tā pat kā liekot fekāliju grēdu. Un man atkal sasāpēja mūzikas tēma. Gribētos vairs nekad nedzirdēt auto-tune-teen-mūziku a.k.a. tā saukto ‘popmūziku’.
Un vēl gribētos, lai intelektu varētu uzvārīt kā jāņogu zapti un iebarot visiem pie auzu pārslu putras. Šajā pasaulē sāk pazust jaunu gudro. Visi pieaug, bet no jaunajiem lielai daļai gudrība interešu skalā ir aiz jaunām apakšbiksēm un kārtējā McDonalda apmeklējuma vai kārtējās ballītes, kurā var, atkārtoti, zaudēt nevainību ar- vēl vienu- svešu čali pēc- kārtējās- šņabjkokteiļa glāzes. Dažiem interešu skalā ir tikai apakšbikses un ballītes. Dažiem apakšbikšu nav vispār, bet ballītes ir. Un šiem visiem kadriem ir kopīga iezīme- popmūzika. Lielākā vai mazākā mērā, bet ir.

Un hei,.netēloju šeit kādu mūzikālo eņģelīti- arī pati esmu dungojusi popdziesmas un atzinusi tās par lipīgām. Taču manā pleijlistē, lai arī kurā jūs skatītos, nav pēdējo trīs gadu populārie hīti. Jā, pirms trīs gadiem populāra mūzika bija arī savā veidā liriski baudāma, pie tās bija pieskaitāmi pāris ‘alternatīvu’ žanru pārstāvji, un arī melodijas bija ‘dzīvākas’.
*par ‘alternatīvā’ nozīmi arī varētu pašķetināt domu, bet ne šonakt.
Nepabeigtība kā viela pārdomām, izlaižot brīvībā fekālijas vai, naktī, aitu skaitīšanas vietā… Ja kāds to vēl vispār dara. Varbūt tagad modē ir skaitīt ar cik cilvēkiem tev ir bijušas dzimumattiecības vienas nakts garumā? Es taču nezinu, šajās lietās esmu atturīga. Kas skaitās populārs un kam, kāpēc?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s