Skolotāju diena, 5. oktobris

Aj, cik tas ir sen un cik ļoti mani ir jāsit ar ‘sūdainu mietu’, kā saka Šmite. Sen te nav nekas  rakstīts, jo viss tiek skaisti aizmirsts.

Skolotāju diena notika 5. oktobrī, kas bija, kā jau zināms, Piektdiena. Mums tika tā laime saorganizēt skolotāju dienas pasākumu, ar Ķimsītes palīdzību gan, bet tika. Tā nu arī viss notika-

No rīta, trešās stundas laikā vadījām zemākām klasēm audzināšanas stundu, kurā vajadzēja katram uzmeistarot konkrēto priekšmetu kādam skolotājam. Mēs ar Everitu un Kaivu, nešķiramā trijotne, ja runa iet par skolu, vadījām pirmajai b klasītei, kas tagad jauki iekārtojušies vecajā svešvalodu kabinetā, ceturtajā stāvā. (Mums ir 54 pirmklasnieki šogad, 5 4 ! ! ! Mums tika puse no vieņiem, b klase, jā.) Mūsu uzdevums viņiem bija paskaidrot, viņu uzdevums bija izveidot kādam skolotājam plānotāja vāciņus. Mācību priekšmetu tops bija dabaszinības, matemātika un angļu valoda. Mēs sadraudzējāmies ar puisīti Maksu. Viņam patika līmēt, jo kuram gan tas nepatīk, un viņš teica, ka labi zin angļu valodu. Viņa mīļākā krāsa ir zaļa, jo tā saistās ar dabu. Visi maziņie bija priecīgi un māja ar savām mazajām rociņām, kad viņiem bija jāiet kopgaldā.

‘Atkārtošana- zināšanu māte’, tā saucās īsais atkārtošanas kurss pamatskolas izglītībā skolotājiem, kuru vadījām mēs- devītās klases. Mums ar Evi un Kaivu bija Literatūra. Mūsu uzdevumi bija visai līdzīgi- skaitīt kādu dzejoli, ko pats atceras no bērnības vai kādā citā veidā, un to darot veikt kādu citu darbību, piemēram, ritmiski sist plaukstas, skaitīt uz pirkstiem vārdus, paijāt sienu (kas bija mūsu pašu neapšaubāms favorīts), runāt dzejoli ar kādu akcentu vai raustot pa zilbēm, un tamlīdzīgi.
Paši skolotāji Pirmdien teicās, ka esot bijuši starā par šādu pasākumu, it īpaši ņemot vērā pagājušā gada skolotāju dienu, kad visu organizēja Maksis un neviens viņam nepalīdzēja, jo viņam it kā nevajadzēja palīdzību. Nu, lai vai kā- mums tas bija kolektīvs kopdarbs un visi centāmies to labāko no sevis parādīt.
Ļoti žēl, ka todien skolā nebija ne Egons, ne Aleksis Baranovs, ne Šmite, kā arī Brauna neieradās uz pašu pasākumu. Tieši šos četrus skolotājus mums gribējās visvairāk. Taču kādus dzejoļus noskaitīja Mocbekere! Neievēroja viņa savus nosacījumus- norunāt ar kādu akcentu- ,bet vienalga par visu, tas bija fantastiski.

Tā apziņa, ka vairs šis konkrētais klases kolektīvs vairs neko tādu kopā nedarīs ir skumji. Būs gan jau 12. klasē jārīko skolotāju diena, bet tas jau būs pilnīgi cits kolektīvs. Tā nebūs 2013. gadā absolvējusī klase iekš RCdp.

IMG_3549 IMG_3555 IMG_3556 IMG_3556-vert IMG_3558 IMG_3561 IMG_3564 IMG_3565 IMG_3568 IMG_3572IMG_3577 IMG_3578 IMG_3581 IMG_3582 IMG_3584 IMG_3587 IMG_3590 IMG_3595 IMG_3597 IMG_3598 IMG_3599 IMG_3603 IMG_3605 IMG_3606 IMG_3608 IMG_3611

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s